#6061
a1200 – Jacek
Participant

Ma znaczenie co zamierzasz robić, dość szerokie pojęcie inwestycji w ten biznes.

Moim zdaniem im więcej głowic tym lepiej, zakładając że haft wykonywany jest przez 15 minut, to na godzinę 1 – głowica wykona 4 hafty, 2 głowice to ten sam czas i 8 haftów itd…, więc ilość głowic, to ogromne znaczenie dla wydajności.( 1 – głowica w godzinę wykona 4 naszywki. 12-sto głowicowa w godzinę wykona 48 naszywek ). Duże znaczenie ma pole haftu maszyny, im większe, tym lepsze ( moim zdaniem). nowa / używana – no raczej wiadomo że co nowe to nowe. No ale nowy chińczyk, czy używana firmowa ? można dyskutować. Jeszcze dylemat czy płaska czy do wyrobów gotowych.

Nie doczytałem że to o igły chodziło, jedna igła to dużo roboty i kłopotów, więcej igieł to mniej kłopotów, szybsza praca, im więcej igieł tym lepiej. Na większej ilości igieł można założyć stałe kolory ( czarne, czerwone, białe). Zakładając że haft ma 6 kolorów, to podczas szycia jednego haftu na jedno igłowej, musisz 6 razy zmieniać nici na maszynie.

Jeżeli ktoś zamówi 10 naszywek 6-cio kolorowych, to żeby je wykonać trzeba będzie 60 – siąt razy zmienić nici. Samo to pochłonie ogromną ilość czasu, pomijając samo haftowanie.


Back to Top ↑