Aktualności

Opublikowano 20 maja, 2014 | by Zespół infohaft.pl

2

I rocznica portalu InfoHaft.pl

W maju 2014 roku, minął rok od powstania naszego portalu InfoHaft.pl – Pierwszego Polskiego Portalu Haftu Komputerowego. Serwis powstał z inicjatywy trójki pasjonatów od lat związanych z haftem.
Zauważyliśmy dużą niszę w tym zakresie, brak fachowej literatury na ten temat, bardzo małą dostępność szkoleń. Potrzebne było miejsce w Internecie, w którym osoby interesujące się haftem komputerowym miałyby możliwość 'spotykania się’ w wirtualnym świecie, mogłyby porozmawiać ze sobą, wymienić się poglądami, radami, doświadczeniem itp. Forum, powiązane z serwisem, poświęcone haftowi komputerowemu sprzyja standaryzacji usług w tej branży. Hafciarnie są zachęcane do podnoszenia jakości swoich produktów i usług, i teraz wiedzą jak to robić. Na łamach serwisu powstały poradniki takie jak: http://infohaft.pl/nici-poliestrowe-wiskozowe/ czy http://infohaft.pl/komputerowy-haft-3d/. Nasze artykuły zostały dostrzeżone przez redakcje czasopism takich jak T&P i zostały przez nie przedrukowane.

Najbardziej cieszymy się, że porady publikowane w Infohaft.pl doceniane są przez naszych Czytelników – hafciarzy. I właśnie dla tej grupy odbiorców portal powstał przede wszystkim – jako źródło wiedzy dla osób, które dopiero co związały się z branżą hafciarską. W sieci brakowało poradników dla startujących hafciarni. Wszelkie dotychczasowe informacje o maszynach, programach i akcesoriach, były 'marketingowym mixem informacyjnym’, często wprowadzającym w błąd amatorów. Dokładamy starań, aby szerzyć sprawdzone, trwałe, rzetelne i bezpieczne rozwiązania hafciarskie, które zapewnią naszym Czytelnikom długą, bezawaryjną, ekonomiczną i satysfakcjonującą pracę zachowując najwyższą jakość i kulturę pracy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, postanowiliśmy uruchomić platformę szkoleniową, którą planujemy sukcesywnie rozwijać. Prowadzimy szkolenia stacjonarne oraz u Klienta. Zakres tych szkoleń obejmuje zarówno technologię haftu jak i projektowanie wzorów hafciarskich. Unikalność szkoleń Infohaft polega na sposobie ich prowadzenia – są prowadzone indywidualnie, na oprogramowaniu uczestnika. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy uczestnik otrzymuje stosowny Certyfikat ukończenia szkolenia.

W grudniu minionego roku postanowiliśmy nawiązać współpracę z australijskim producentem światowej klasy oprogramowania do projektowania wzorów hafciarskich. W marcu InfoHaft.pl został oficjalnym dystrybutorem firmy Wilcom. Jako Dystrybutor Wilcom prowadzimy sprzedaż oprogramowania oraz pełne wsparcie techniczne i handlowe dla zainteresowanych zakupem bądź wymianą starego programu na nowy Wilcom. Wykorzystując najnowsze technologie, wykonujemy prezentacje online proponowanego oprogramowania.

InfoHaft.pl wspiera również swoich użytkowników fachowym doradztwem w zakresie technologii haftu oraz pomaga podjąć decyzję przy zakupie odpowiedniej maszyny. Użytkownik, który się do nas zgłosi może liczyć na uczciwą i rzetelną poradę – nie jesteśmy związani z żadnym producentem maszyn.

Obecnie portal codziennie odwiedza średnio 100 użytkowników, ściśle związanych z branżą haftu komputerowego. Na portalu zarejestrowanych jest ponad 200 użytkowników i 80 firm. Liczymy na to, że ilość naszych Czytelników i użytkowników forum będzie rosła.
Państwu i sobie życzymy owocnego kolejnego roku współpracy!


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...2 komentarzy w I rocznica portalu InfoHaft.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑