Aktualności 1068x600px-fasttextile

Opublikowano Październik 26th, 2017 | by Zespół infohaft.pl

0

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile

6–18 listopada 2017 odbędzie się kolejna, IV już edycja największego wydarzenia branży tekstylnej – Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Na trzy dni hale Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą zmienią się w centrum prezentacji najnowszych, wiosenno-letnich trendów, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem producentów, dystrybutorów i importerów.

TEKSTYLNE ŚWIĘTO WYSTAWCÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

Fast Textile to odpowiedź na zapotrzebowanie polskiego rynku tekstylnego. Do tej pory w Polsce nie było miejsca ani imprezy, które skupiałyby krajowych i zagranicznych producentów tkanin, dzianin, dodatków czy maszyn. Skalę tego zapotrzebowania pokazuje ogromny rozwój tej imprezy. Z każdą kolejną edycją mamy coraz więcej wystawców. W tym roku odwiedzą nas firmy z ponad 35 krajów. Impreza, która zadebiutowała w styczniu 2015 roku, bardzo szybko stała się najważniejszym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowej. W tegorocznej edycji weźmie udział 400 wystawców, w tym ponad połowa z zagranicy, m.in. Francji, Anglii, Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Czech, Turcji, Malezji czy Indii. To wyjątkowa szansa na spotkanie się przedstawicieli branży w momencie planowania kolejnych kolekcji i zapoznanie się z nowymi tkaninami, wymianę doświadczeń biznesowych, a co za tym idzie – nawiązanie współpracy. Setki wystawców Fast Textile dają klientom ogromny wybór i możliwość znalezienia unikalnych produktów.

TRENDY NA SEZON WIOSNA-LATO 2018
Listopadowe targi to wyczekiwane przez producentów i projektantów odzieży wydarzenie, w czasie którego mogą się oni zapoznać z materiałami, surowcami, wzorami czy kolorystyką zbliżającego się sezonu. To także innowacyjne pomysły i nowinki technologiczne, z którymi przyjeżdżają m.in. producenci maszyn.

W ostatnich latach mocno rozwinęła się gałąź druku na tekstyliach, m.in. druku sublimacyjnego. Daje to producentom tkanin ogromne możliwości tworzenia niepowtarzalnych wzorów i tym samym wyróżnienia swojej kolekcji na tle konkurencji. W tym roku na terenie ekskluzywnej Strefy Trendów stanie specjalne atelier Macieja Zienia, polskiego projektanta od lat cenionego w kraju i za granicą. Maciej Zień w swoim atelier zaprezentuje najnowsze trendy na wiosnę-lato 2018. Projektant będzie pomagał producentom w zakresie doboru tkanin oraz konstrukcji, jakie szyte będą w nadchodzącym sezonie. Obecne prognozy trendów podkreślają, iż kolorystycznie wiosna-lato 2018 to synonim dynamiki i świeżości barw. Powróci kolor pomarańczowy w wersji koralowej i bursztynowej. Oprócz neonów pojawią się nadal modne pastele, tym razem w bardziej świetlistej odsłonie, nie zabraknie także kontrastujących tonacji ciemnych. W świecie tkanin coraz większy nacisk kładzie się na materiały i techniki produkcji szeroko rozumianej odzieży sportowej. Wszystko po to, aby spełniać coraz nowsze i bardziej zaawansowane normy komfortu i wytrzymałości.

W BLASKU DIAMENTÓW FAST TEXTILE
Tradycją targów jest przyznanie prestiżowych nagród branżowych dla firm z Polski, ale też producentów zagranicznych. Chodzi o Diamenty Fast Textile, które zostaną rozdane po raz czwarty. Spośród wszystkich wystawców Fast Textile laureaci zostaną wybrani w aż sześciu kategoriach: innowacyjne rozwiązanie, produkt roku, nowość roku, najlepszy polski wystawca, najlepszy wystawca zagraniczny oraz kreator trendów 2017.

W tym roku dodatkowo, oprócz Diamentów, przyznana zostanie nagroda specjalna Fast Textile „Stoisko uszyte na miarę”. Jest to wyróżnienie najbardziej atrakcyjnego stoiska targowego, które w drodze głosowania zostanie wybrane przez odwiedzających targi. Najbardziej dopracowane stanowisko otrzyma wyjątkową nagrodę – statuetkę oraz rabat w wysokości 50 proc. na udział w kolejnej edycji Targów Fast Textile.

PTAK WARSAW EXPO – LOKALIZACJANA MIARĘ ŚWIATOWYCH TARGÓW
Tegoroczna edycja targów ponownie odbędzie się w podwarszawskim Ptak Warsaw Expo. Targowa powierzchnia zajmująca sześć pawilonów wystawienniczych podzielona zostanie na bogato zaopatrzone strefy branżowe: tkanin, dzianin, przędzy, maszyn, usług, akcesoriów i dodatków.

Biorąc pod uwagę fakt, że Fast Textile to także platforma wymiany wiedzy i doświadczenia, odwiedzający będą mieli okazję udziału w Forum Tekstylnym. Specjaliści z branży podzielą się swoją wiedzą w czasie warsztatów i szkoleń. Tematyka Forum dostosowywana jest zawsze do aktualnych wymagań rynku. Z pewnością pojawią się takie kwestie, jak innowacyjne technologie, wykorzystanie automatyzacji w produkcji czy trendy we wzornictwie.

fasttextile zaproszenie


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑