Aktualności

Opublikowano 28 listopada, 2017 | by Zespół infohaft.pl

3

Naszywki. Niby proste zadanie a jednak…….

Bardzo często dostaję pytania na jakim materiale najlepiej wykonać naszywkę, emblemat. Tak naprawdę nie ma na to dobrej odpowiedzi. Wszystko uzależnione jest od tego jaki wzór będzie haftowany oraz gdzie naszywka będzie przyszywana.

Haftujemy na różnych materiałach. Jest to zazwyczaj filc, kodura oraz inne tkaniny bawełniane, poliestrowe itp.

Bardzo popularną ostatnio tkaniną jest właśnie wyżej wspomniana kodura. Jest to bardzo twarda i gruba tkanina najczęściej podgumowana z lewej strony co sprawia że naszywki są bardzo sztywne i ładnie się prezentują.

Kiedyś testowałem naszywki wykonane na kodurze oraz na filcu w pralni chemicznej.  Przy praniu w 90 stopniach kodura zachowała oryginalny kształt oraz strukturę, filc natomiast mocno się powykręcał i zmechacił

I tutaj 1:0 dla kodury.

W sytuacji kiedy naszywka musi być wyhaftowana w 100% kodura niestety może się nie sprawdzić  i wtedy potrzebny będzie bardziej miękki materiał np. filc. Kodura jest za sztywna żeby przyjąć bardzo dużo wypełnień i warstw nici .

Zdjęcia które pokazuję to naszywki wykonane jednym programem, tymi samymi nićmi i na tej samej maszynie. Lewa naszywka wykonana na kodurze, prawa na filcuNaszywka godło 20171128_074007 20171128_074043 20171128_074055 .

 

 

 


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...3 komentarzy w Naszywki. Niby proste zadanie a jednak…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑