Dla Początkujących programy do wzorów hafciarskich

Opublikowano 20 sierpnia, 2013 | by Zespół infohaft.pl

12

Program do projektowania wzorów hafciarskich – jaki wybrać?

W dzisiejszym artykule postaramy się nieco przybliżyć temat oprogramowania do naszych hafciarek.

Projektowanie wzorów hafciarskich – niełatwe rzemiosło

Projektowanie wzorów hafciarskich nie jest łatwym rzemiosłem i to jaki program zakupimy może mieć wpływ na jakość i efekt naszej pracy.

Kupując hafciarkę należy dobrze się zastanowić czy zakupiony program do projektowania haftów komputerowych spełnia nasze oczekiwania i czy będzie je spełniał w przyszłości. Należy pamiętać że projektowanie wzorów hafciarskich nie jest łatwym rzemiosłem i to jaki program zakupimy może mieć wpływ na jakość i efekt naszej pracy. Owszem można pominąć problemy wynikające z konieczności opanowania obsługi programu oraz technologi haftu zlecając projektowanie wzorów profesjonalistom zajmującym się tym zawodowo. Wiąże się z tym niestety dodatkowy koszt oraz wydłużony czas oczekiwania (często wzór wraca do poprawki). Dlatego zachęcamy wszystkich do próbowania swoich sił w samodzielnym projektowaniu!

Tanie czy profesjonalne oprogramowanie?

Dzisiejszy rynek oprogramowania hafciarskiego jest bardzo bogaty, tym trudniej jest zorientować się, która aplikacja będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dystrybutorzy oferują programy o różnym poziomie zaawansowania, co wiąże się z dużą rozbieżnością cen. Najprostszą aplikacje można zakupić już za kilkaset złotych, a zaawansowane narzędzie kosztuje nawet kilkadziesiąt tys zł(!!!). Dystrybutorzy maszyn typu domowego proponują swoim klientom proste, tanie programy w których można w miarę szybko stworzyć własny wzór. Często odbywa się to automatycznie i odbija się to na jakości naszego haftu. Aplikacje takie nie posiadają z reguły zaawansowanych opcji, dzięki którym moglibyśmy profesjonalnie zaprojektować i edytować wzór. Jednak dla użytkowników hafciarek domowych z reguły jest to wystarczające. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczem hafciarki przemysłowej pomyśl o narzędziu, dzięki którym Twój wzór będzie zaprojektowany tak, aby jego estetyka była jak najlepsza, a czas haftowania jak najkrótszy. Wśród najbardziej znanych i cenionych profesjonalnych programów są:

  • WILCOM,
  • PULSE,
  • Draw WINGS.

Żeby stać się posiadaczem takiego narzędzia trzeba liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tys zł.

Ciekawa alternatywa

Złotym środkiem może okazać się oprogramowanie firmy SIERRA o nazwie STITCH ERA UNIVERSAL. Producent jeszcze do niedawna oferował program zupełnie bezpłatnie. Stał się on bardzo popularny wśród klientów którzy niedawno zaczęli przygodę z haftowaniem. Mimo, że w tej chwili trzeba zapłacić $96 rocznie za korzystanie z tej aplikacji, jest to naszym zdaniem program, który najlepiej wypada biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Program świetnie radzi sobie z automatycznym przetworzeniem grafiki w haft i zaspokoi potrzeby użytkowników hafciarek domowych oraz jednogłowicowych. Posiada również specjalistyczne opcje stworzone dla doświadczonych hafciarzy.

Podsumowanie

Podsumowując nasz krotki przegląd oprogramowania chcemy zaznaczyć, że stworzyć wzór hafciarski możemy przy pomocy każdego programu. Jednak pomocą w osiągnięciu dobrych rezultatów niezbędna jest nasza pomysłowość, zapał, oraz odpowiedni do naszych potrzeb program hafciarski.

Życzymy powodzenia!

PS: Tymczasem napiszcie jakich Wy używacie programów? Jakie mają zalety, a jakie wady?

Tags: , ,


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...12 komentarzy w Program do projektowania wzorów hafciarskich – jaki wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑