Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4701
  stanczak_lukasz
  Participant

  Witam,
  Od dłuższego czasu mam spory problem z moją maszyną Happy HCS 1201. Maszyna nie chce czytać plików z USB ani poprzez program Happy Link. Otrzymuje błąd E-108
  http://prntscr.com/998fti
  Według instrukcji jest to błąd nieprawidłowego zapisu pliku. Jednak pomimo formatu pendrive, używaniu innych pendriavów, wgrywanie kilkunastu różnych plików nic to nie daje. Pliki są w formacie DST. Dodatkowo co dziwne, nie ma problemu z uruchomieniem plików, które już są zapisane w pamięci hafciarki. Próbowałem upgrade oprogramowania, ale to nic nie dało (mam obecnie wersję 1.40 oprogramowania). Miałem wcześniej takie problemy, ale po paru resetach, przemianach pendriva wreszcie maszyna załapywała i było OK.
  Czy ktoś może mi doradzić co jeszcze mogę zrobić ?
  Czy jest możliwość całkowitego formatu oprogramowania i wgrania od nowa wszystkiego ? Może zainfekowałem hafciarkę jakimś wirusem.

  Proszę o pomoc.
  Łukasz Stańczak

  #4702
  gregor
  Participant

  A co na to sprzedawca?

  #4704
  stanczak_lukasz
  Participant

  Zgłosiłem się do serwisu w poniedziałek. Zobaczymy czy coś poradzą. Niestety mam jedną maszynę i nie mogę realizować zamówień.

  #4705
  embstudio
  Participant

  Przekonwertuj do formatu .tap i spróbuj wrzucić taki plik.

  #4706
  stanczak_lukasz
  Participant

  Niestety nic to nie dało. Wydaje mi się, że to ewidentnie błąd oprogramowania. Mechanicznie wszystko gra. Teraz nawet w momencie przerwania haftu i wyłączeniu maszyny, nie powraca do ostatniej pozycji przerwanej tylko odpala poprzedni projekt jaki był haftowany przed awarią.
  Czy orientujecie się, czy jest możliwość formatu całego oprogramowania (coś w stylu formatu dysk na komputerze) i wgrania nowego? Szukałem wszędzie, ale nic takiego nie znalazłem. Jedynie jest możliwość upgradu. Chciałem, też przywrócić starszą wersję oprogramowania, ale wyskakuje błąd.

  #5096
  stanczak_lukasz
  Participant

  Witam.
  Udało się naprawić hafciarkę. Okazało się, że wystarczy wyciągnąć kartę SD na której jest wgrane oprogramowanie hafciarki z panelu sterującego i z powrotem ją włożyć :). Widocznie jest to jakiś błąd w oprogramowaniu lub sprzętowy. Muszę to robić co jakiś czas (po wgraniu okołu 50-60 projektów do hafciarki problem znowu się pojawia) Niestety musiałem się udać z tym do serwisu. Może komuś przyda się ta rada na przyszłość :).

  Pozdrawiam wszystkich.

  #6878
  gheba
  Participant

  Witam, mam taki sam problem, po aktualizacji oprogramowania w HCS 1201 do wersji B2.16.00 przy próbie wczytania projektu z pendrive wyskakuje błąd E-108. Czy ktoś może pomóc?

  Pozdrawiam

  #6880
  gheba
  Participant

  Naprawiłem usterkę, rozkręciłem panel wyciągnąłem kartę SD (o wielkości 2GB). Po sprawdzeniu karty na komputerze okazało się że karta ma błędy (czyli się psuje). Zakup karty na allegro (bo nigdzie indziej już nie ma) koszt 25zł. Przekopiowałem ze starej karty SD wszystko co się dało. Włożyłem nową kartę w miejsce starej, skręciłem całość, odpaliłem no i wszystko działa.

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Back to Top ↑