Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Ashir 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #5907

  pablosz1970
  Członek

  WITAM WSZYSTKICH. Mam nietypowe pytanie. Pracowalem jako projektant haftow. Firma wykorzystywala nielegalne oprogramowanie do projektowania firm : pulse signature i brother embroidery software. Ja chciałbym wiedzieć gdzie zglosić uzywanie przez wiele lat programu bez opłaty i używanie go do celów komercyjnych. Bylem zmuszony do pracy na pirackim oprogramowaniu a szef firmy zarabial na tym duze pieniądze i nie wyplacił mi wynagrozenia za wiele miesięcy. Mam kopie wszytkich programow za ktore byla pobierana oplata Prosze o pomoc. Chyba sa instytucje ktore sie tym zajmuja albo przedstawiciele firm dystrybulujacych takowe oprogramowanie

  #6045

  Ashir
  Członek

  Ad1 to podchodzi bardziej pod plagiat – a więc:
  „Każdy kto dopuszcza się przywłaszczenia sobie utworu albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, zgodnie z Art. 115 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017r., poz. 880) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3″ – czyli nie, nie możesz.

  Ad2 Możesz życzliwie donieść, owszem, muszą skontrolować firmę i jeśli się okaże że pracują na nielegalnym oprogramowaniu to poniosą konsekwencje, jakie? nie wiem.
  Ale to że Ty pracowałeś/byłeś zmuszony x lat, miesięcy, temu to nic nie wskórasz, wielu jest sfrustrowanych byłych pracowników na tym świecie, mogłeś stanowczo odmówić pracy na nielegalnym sofcie.

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.


Back to Top ↑