Aktualności

Opublikowano 3 maja, 2020 | by Zespół infohaft.pl

1

Hafciarka nowa, czy używana ???

Witam moi drodzy.
Wielu z Was na pewno boryka się z dylematem, czy kupić hafciarkę nową , czy używaną?
Chciałbym przedstawić Wam argumenty za i przeciw. Niestety, wybór w dalszym ciągu będzie należał do Was.
Zacznijmy od maszyn używanych. Jeżeli kupujemy od znajomego i znamy tą maszynę , to nie ma większego problemu.
Jeżeli natomiast kupujemy z ogłoszenia… no właśnie. Możemy trafić na maszynę, która była używana do haftowania bardzo grubych materiałów, wtedy elementy mechaniczne będą nadmiernie zużyte. Mógł być używany klej hafciarski, w nadmiernych ilościach. Wtedy będzie go pełno w elektronice. Mogła pracować w pomieszczeniach nieogrzewanych. Zbyt niska temperatura i wilgoć źle wpływają na elektronikę. Mogła długo stać nieużywana. Brak pracy ujemnie wpływa na mechanikę i elektronikę. Nawet jeżeli taka maszyna stała w cieple-postój jej nie służy. Zawsze można poprosić serwisanta o pomoc, przy sprawdzeniu maszyny. Serwis może wyeliminować, bądź stwierdzić jakieś usterki, lub niedociągnięcia.Nie uchroni to Was od awarii maszyny. Może jedynie zminimalizować takie ryzyko. Bardzo ważną rzeczą jest serwis. Sprawdźcie dostępność serwisu. Sprawdźcie,czy części do danego modelu maszyny są dostępne na polskim rynku. Jaki jest koszt serwisu. Czy maszynę trzeba dostarczyć do serwisu, czy serwis przyjedzie do Was. To wszystko wpływa na płynność Waszej pracy. Co z tego, że tanio kupicie maszynę, jak w razie awarii nie będziecie mogli z niej korzystać przez kilka tygodni,bo nie ma serwisu…nie ma części itd. Oprócz tego, że nie zarabiacie pieniędzy, możecie stracić klientów.
Teraz przejdę do hafciarek nowych. Odpada sprawa historii maszyny. Płacicie co prawda większe pieniądze przy zakupie, ale jesteście pewni, że maszyna jest nowa. Macie GWARANCJĘ!. Teraz zostaje tylko sprawa serwisu. Po zakupie maszyny, kończy się kontakt ze sprzedawcą, zaczyna się kontakt z serwisem. Tak jak pisałem wcześniej, zwróćcie uwagę na ogólnie pojętą „sprawność” serwisu. Znowu przykład: Co z tego, że maszyna jest na gwarancji, jak musicie dowieźć do serwisu i czas naprawy będzie np. 10 dni? Każdy transport maszyny,to ryzyko jej uszkodzenia. W swojej praktyce spotkałem się dużo razy z przypadkami, że firma kurierska uszkodziła maszynę.Odszkodowanie-grosze. Sprawy w sądzie-kilka lat. A firma stoi. Bardzo ważna jest też pomoc posprzedażowa. W przypadku używanej maszyny, rzadko kiedy sprzedający będzie chciał Wam pomóc, przy obsłudze maszyny. Przy zakupie nowej maszyny możecie sobie takiego sprzedawcę „wybrać”. Sprawdźcie, czy firma sprzedająca maszynę działa na zasadzie sprzedaj-zapomnij, czy wręcz przeciwnie. Stara się Wam pomóc jeszcze długo po zakupie maszyny, nie koniecznie nawet z obsługą tej maszyny,ale np. z techniki haftowania. Niektóre firmy sprzedające maszyny hafciarskie nie znają się na hafciarstwie! To jest jeden z ich towarów na sprzedaż.
Podsumowując zakup nowej maszyny. Oprócz znalezienia odpowiedniego modelu, odpowiadającego Waszym wymaganiom, sprawdźcie firmę, która go sprzedaje i sprawdźcie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Tak jak pisałem na początku. Sami musicie zrobić sobie kalkulację,sami musicie podjąć decyzję. Wiem, że szczególnie w dzisiejszych czasach ekonomia rządzi. Nie każdą firmę jest stać na duże inwestycje. Jednym trochę naświetliłem sytuację, innym namieszałem w głowie. I z tym problemem Was zostawię. WYBÓR NALEŻY DO WAS.

Autor tekstu: Piotr Rubaj

Z haftem komputerowym związany od 1992 r.

Swoją karierę zaczynał jako hafciarz w jednej ze zgierskich hafciarni,  następnie został kierownikiem w jednej z większych łódzkich hafciarni.

Następnym etapem była praca na stanowisku serwisanta  maszyn hafciarskich

Piotr Rubaj od 2010 r z powodzeniem prowadzi własną działalność serwisową.

Bardzo ważnym atutem Piotra jest sumienność, dokładność oraz doskonała znajomość technologii haftu komputerowego

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...Jeden komentarz w Hafciarka nowa, czy używana ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑