Opublikowano 15 lutego, 2022 | przez Zespół infohaft.pl

Dodatkowe funkcje panelu A15 – powielanie projektu (naszywki)

Cześć! Przed wami kolejny poradnik z panelu A15, który możecie spotkać między innymi w hafciarkach MEXA.

Produkując naszywki staramy się zmieścić jak największą ilość sztuk w ramie do metrażu czy tamborku. Chodzi tutaj oczywiście o oszczędność materiału i skrócenie czasu pracy potrzebnego na zapięcie tamborka. Projekt możemy powielić dwojako – na etapie projektowania lub w panelu maszyny.

Jeśli tworzymy projekt bez żadnego zatrzymania nie będzie różnicy czy powielimy go w maszynie, czy programie. Jak nam wygodniej. Sprawa się komplikuje kiedy chcemy wykonać hafty z aplikacją lub rzepem. Jeśli taki projekt powielimy w programie, to na poziomie maszyny będziemy musieli ustawić tyle zatrzymań ile stworzyliśmy kopii projektu. Wymaga to znalezienia konkretnego numeru koloru przy, którym maszyna ma się zatrzymać – do każdej naszywki – co zabiera nam oczywiście cenny czas.

Inaczej wygląda jeśli robimy to z poziomu panelu. Zatrzymanie ustawiamy przy jednym kolorze do projektu jednej naszywki, następnie w panelu powielamy tej projekt – automatycznie powieli nam się zatrzymanie i inne ustawienia haftu. To bardzo pomocna opcja. W filmie prezentujemy krok po kroku jak to wykonać. Miłego oglądania!

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑