Opublikowano 29 stycznia, 2021 | przez Zespół infohaft.pl

Haft na kołnierzyku koszuli. Czy to na prawdę takie trudne?

Bardzo często dostaję pytania oraz widzę takie pytania na przeróżnych forach hafciarskich jak i czy da się wykonać haft na kołnierzyku koszuli? Jasne że się da, tylko musimy odpowiednio zapiąć taki kołnierzyk w naszym tamborku. Do tego będzie Wam potrzebny w miarę niewielki tamborek ( 9 lub 12 ).
Co do samego kołnierzyka to najwygodniej jest robić to na kołnierzyku który ma w środku usztywnienie ( zwykle jest tak w koszulach biznesowych). Nie musicie wtedy szczególnie martwić się o stabilizację haftu i zazwyczaj wystarczy papierowa flizelina ( w przypadku lekkiego haftu nawet nie trzeba flizeliny).
Delikatny problem może pojawić się w przypadku kołnierzyków w standardowych koszulkach polo. Kołnierzyki te przeważnie wykonane są z prążkowanego ściągacza, wtedy flizelina typu lentex powinna porządnie ustabilizować nasz haft.
Na filmie zobaczycie jak prawidłowo zapiąć taki kołnierzyk.
Tak więc ściągać koszulę i do dzieła 🙂
Karol Świderski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑