Dla Początkujących

Opublikowano 23 maja, 2013 | by Zespół infohaft.pl

20

Jaką hafciarkę wybrać na początek?

Na pewno wielu z nas zastanawiało się nad sensem zakupu hafciarki i prowadzenia własnej działalności. Często zdarza się ze swoich sił 'na głębokiej wodzie’ próbują osoby bez doświadczenia w branży hafciarskiej. Wtedy zaczynają się problemy. Właśnie tej grupie chcemy dzisiaj pomóc.

Zrobiło się jednak miejsce dla małych hafciarni obsługujących indywidualnych klientów i produkujących/haftujących krótkie serie odzieży.

Przed rozpoczęciem działalności i zakupem maszyny trzeba gruntownie zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Dokładna analiza rynku i konkurencji pozwoli określić czy jest jeszcze miejsce dla nowej firm. Rynek branży hafciarskiej w ostatnich latach bardzo się zmienił. Wiele firm odzieżowych przeniosło swoją produkcje do Chin lub Bangladeszu, co spowodowało znaczący spadek zapotrzebowania na usługi hafciarskie. Duże hafciarnie borykały się z brakiem zleceń, wiele z nich upadło, pozostałe musiały ograniczyć swoją produkcje. Producenci hafciarek również musieli dostosować się do obecnej sytuacji na rynku. Spadł popyt na maszyny wieloglowicowe. Zmiana zapotrzebowania sprawiła, że w Polsce nie dostaniemy wielu zamówień na hafty w tysiącach sztuk. Zrobiło się jednak miejsce dla małych hafciarni obsługujących indywidualnych klientów i produkujących/haftujących krótkie serie odzieży. W tej chwili najwięcej sprzedaje się maszyn 1-, 4-, 6- głowicowych. Bogatą ofertę posiadają również producenci jedno-głowicowych hafciarek typu domowego.

Jaką maszynę hafciarską kupić?

Przede wszystkim trzeba określić jakie usługi lub towary chcemy produkować z zastosowaniem haftu komputerowego.

Hafciarki jedno-głowicowe domowe

Maszyny jedno-głowicowe typu domowego świetnie nadają się dla osób świadczących drobne usługi krawieckie do wykonywania niewielkich zdobień na tkaninach itp.
0001250262495_500X500

Zalety hafciarek domowych:
 • niska cena zakupu (od kilku do kilkunastu tys zł)
 • niewielkie wymiary i waga
 • prosta, nie skomplikowana obsługa
 • producent dostarcza gotowe wzory o różnej tematyce
Wady:
 • jedna igła (w przypadku haftu wielokolorowego wymagane jest zatrzymanie maszyny i zmiana nici)
 • niska wydajność pracy
 • znacznie niższe pole haftu niż w przypadku maszyn przemysłowych

Podsumowując taka hafciarka to idealny pomysł dla entuzjastów szycia i haftu.

Hafciarki przemysłowe

Jeżeli natomiast wiążemy z haftem bardziej poważne cele musimy pomyśleć o większej maszynie. Tutaj producenci oferują nam profesjonalne wielokolorowe maszyny o rożnej ilości głowic haftujących. Ciekawym rozwiązaniem są maszyny z wolnym ramieniem, dzięki czemu możemy haftować na wyrobach gotowych oraz czapkach baseballówkach. Są to w tej chwili najbardziej popularne maszyny.
hafciarka, haft komputerowyhafciarka, haft komputerowy

Zalety:
 • Głowice wielokolorowe
 • Możliwość haftu zarówno na wykrojach jak i odzieży gotowej
 • Stabilna konstrukcja
 • Przystosowane do wielogodzinnej pracy
Wady:
 • Wysoka cena zakupu
 • Duże wymiary

Takie maszyny polecamy osobom planującym prowadzenie działalności produkcyjnej, jak również świadczącym usługi haftu komputerowego.

Celem tego artykułu jest udzielenie podpowiedzi początkującym, którzy jeszcze nie zakupili maszyny. Im wcześniej wiemy, czego potrzebujemy, tym mamy większe szanse na powodzenie w biznesie. Mamy nadzieje, że udało nam się chociaż trochę pomóc. Jeśli macie jakieś uwagi lub pytania zapraszamy do śmiałego komentowania.

Tags: , ,


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...20 komentarzy w Jaką hafciarkę wybrać na początek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑