Opublikowano 18 czerwca, 2013 | przez Zespół infohaft.pl

Naszywki, emblematy – haft komputerowy – videotutorial

Cieszymy się niezmiernie, że nasz portal cieszy się sporą popularnością. Najbardziej satysfakcjonujące są pozytywne opinie i komentarze na temat pomysłu otwarcia. Dziękujemy!

Śledzimy uważnie Forum dyskusyjne i zauważyliśmy, że nie wszyscy radzą sobie z prawidłowym haftowaniem emblematów, czyli tzw. naszywek. Opinie na temat techniki są podzielone i nic dziwnego – nie każdy miał możliwość przetestować wszystkie rozwiązania. Poza tym wiedza powszechna na ten temat jest znikoma. Postanowiliśmy wyjść na przeciw problemowi i podzielić się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Powyżej udostępniamy film, nagrany w tym tygodniu, który w kilku krokach pokazuje jak prawidłowo wykonać ładne naszywki haftem komputerowym. Zachęcamy do obejrzenia.

Haftowanie emblematów – kroki:

  1. Na prasie termotransferowej wgrzewamy w tkaninę poliestrową flizelinę z klejem
  2. Następnie haftujemy na maszynie używając nici wiskozowych
  3. Po wyhaftowaniu emblematów jeszcze raz zgrzewamy emblematy z flizeliną z klejem
  4. Kolejny krok to staranne wycięcie naszywek nożyczkami
  5. Na koniec delikatnie opalamy naszywki wypalarką do drewna

Efekt końcowy naprawdę dobry – naszywki są sztywne dzięki podwójnemu podklejeniu flizeliną, żadne nitki nie wystają, bo zostały wypalone, a krawędź jest estetycznie wykończona. Zapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami na ten temat w komentarzach na dole. Może macie jeszcze jakieś inne techniki?


O autorze

Zespół infohaft.pl to grupa ludzi pasjonujących się haftem komputerowym. Postanowili założyć wspólny portal, po to by wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Łatwo dostępna wiedza to nasze wspólne dobro, które powinniśmy mnożyć i dzielić...8 komentarzy w Naszywki, emblematy – haft komputerowy – videotutorial

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to Top ↑